Yleinen neuvonta

Vinkkejä yrityksen perustamiseen saat mm. Kainuun TE-toimiston yritysneuvojilta, kuntien ja kaupunkien yritysneuvojilta sekä erilaisista yrittäjyyshankkeista. Apua saa myös Metsäkeskuksen yritysneuvonnasta, yrittäjäkoulutuksista ja TE-palvelujen hankkimasta ostopalvelusta sekä oppilaitosten yritysneuvonnasta.

Voit myös olla yhteydessä valtakunnalliseen Yritys-Suomi puhelinpalveluun arkisin klo 9.00 – 16.15 puh. 0295 020 500 (pmv/mpm), yhteydenottolomakkeella tai chatissa arkisin klo 9.00 – 16.00 verkko-osoitteessa www.suomi.fi/yritykselle.

 

Kainuun TE-toimiston yritysneuvojat:

Maija Granqvist
maija.Granqvist@te-toimisto.fi
puh. 0295 039 033

Jussi Riikonen
jussi.riikonen@te-toimisto.fi
puh. 0295 039 026

 

Kunnat:

Hyrynsalmi:

Pekka Oikarinen, kehityspäällikkö
pekka.oikarinen@hyrynsalmi.fi
puh. 044 710 4401

Kajaani:

Seppo Räisänen, yritysneuvoja
seppo.raisanen@kajaani.fi
puh. 044 710 0115

Kuhmo:

Kari Malinen, yritysneuvoja
kari.malinen@kuhmo.fi
puh. 044 7255 301

Paltamo:

Salla Korhonen, kehitysjohtaja
salla.korhonen@paltamo.fi
puh. 044 2885 660

Puolanka:

Kanniainen Heikki, elinkeinopäällikkö
heikki.kanniainen@puolanka.fi
puh. 040 830 6592

Ristijärvi:

Petteri Seppänen, kunnanjohtaja
petteri.seppanen@ristijarvi.fi
puh. 043 7159 300

Sotkamo:

Kari Backman, yritysasiantuntija
kari.backman@sotkamo.fi
Puh. 0447502552

Suomussalmi:

Hannu Leinonen, elinkeinopäällikkö
hannu.leinonen@suomussalmi.fi
puh. 044 777 3175